Uzávěrka stipendia pro postgraduální studium a výzkum v USA - Fulbrightova komise

• Datum konání: So, 1. 9. 2018
  • Čas konání:
  • Pořadatel:

Cílem pobytu v USA může být absolvování celého studijního programu a získání titulu na americké univerzitě (kategorie "degree") nebo pouze jednoroční hostování (kategorie "non-degree"). Nejobvyklejší je kategorie "visiting research student" určená pro práci na samostatném výzkumném projektu, např. dizertační práci.

Stipendium se uděluje na jeden školní rok (9 měsíců) a pokrývá školné do výše maximálně 15 tisíc dolarů, životní náklady, základní zdravotní pojištění a zpáteční letenku. Uchazeči musí odeslat on-line přihlášku a dodat další podklady pro výběrové řízení (tj. tři doporučující dopisy, kopie studijních výsledků a výsledky požadovaných testů) do uzávěrky 1. září 2018 (uzávěrka je vždy na následující akademický rok).

Všechny potřebné informace lze najít na webových  stránkách.