Interní soutěže GA GJM

20. 6. 2024 -

Interní soutěže GA GJM

Rektor vyhlásil 20. června 2024 soutěž o podporu projektů Grantové agentury Gregora Johanna Mendela Mendelovy univerzity v Brně, a to v následujících kategorií:

A – Mezioborové interní výzkumné projekty,

D – Projekty aplikovaného výzkumu.

Pro zájemce o podporu v aktuálně vyhlášených soutěžích GA GJM (kategorie A a D) bude pořádán on-line seminář, a to ve středu 26. 6. 2024 od 10:00 prostřednictvím MS TEAMS. Přihlásit se můžete na kurzy.mendelu.cz, před kurzem bude účastníkům zaslán odkaz k připojení.

Podpora v kategorii A je určena výzkumnému týmu, složenému z akademických a výzkumných pracovníků nejméně dvou součástí univerzity. Musí být dodržena podmínka, že navrhovatel i spolunavrhovatel dlouhodobě zaměřují svůj výzkum do různých oborů a nepůsobí na stejné součásti univerzity. Výzkumná témata musí být mezioborová, inovativní, s vysokou přidanou hodnotou a taková, která zpravidla nejsou podporována z jiných zdrojů.

Podpora v kategorii D je určena pracovníkům univerzity, kteří se zabývají výzkumem.  Projekty jsou zaměřeny na dokončení výsledků aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje vedoucích ke komerčnímu využití. Musí se jednat pouze o projekty, které předpokládají dosažení alespoň jednoho z následujících druhů výsledků v kategorizaci podle rejstříku informací o výsledcích: mezinárodní patent, prototyp, funkční vzorek, poloprovoz, ověřená technologie, odrůda, plemeno.

Harmonogram soutěže:

Termín uzavření přihlášek:          9. srpna 2024 do 10:00

Doba realizace kategorie A:        1. listopadu 2024 – 31. října 2027

Doba realizace kategorie D:        1. listopadu 2024 – 30. dubna 2026

Administrace návrhů projektů probíhá v systému Evidence projektů a zakázek („systém EPZ“).

Bližší informace zde.